На Ямайці відкрили перший в країні Центр ядерної медицини

На початку липня, у рамках ініціативи МАГАТЕ «Промені надії», заснованої для допомоги країнам у боротьбі з раком, на Ямайці було відкрито перший у країні Центр ядерної медицини, розташований в Університетській лікарні Вест-Індії у столиці – місті Кінгстон. У клініці громадяни зможуть пройти лікування раку та інших захворювань, зокрема серцево-судинних, діабету і хронічних респіраторних захворювань, –  саме ці хвороби є причиною смерті семи з десяти жителів Ямайки.

У рамках програми технічного співробітництва МАГАТЕ надало Центру необхідне обладнання, серед якого діагностична система ОФЕКТ/КТ, калібратор дози, обладнання для радіофармацевтичних закладів і фантоми, а також забезпечило постачання потрібних матеріалів і реагентів.

Крім того, МАГАТЕ здійснило підготовку персоналу, зокрема технологів ядерної медицини, радіофармацевтів, радіологів і медичних фізиків. Експерти МАГАТЕ також надали рекомендації щодо створення акредитованої навчальної програми для фахівців з ядерної медицини.

Безпечне використання радіоактивних матеріалів, необхідних для лікування та діагностики пацієнтів у Центрі ядерної медицини, контролюватиме Управління регулювання небезпечних речовин (HSRA) – перший незалежний та оперативний орган Карибського співтовариства. У рамках програми технічного співробітництва МАГАТЕ провело навчання для спеціалістів Управління регулювання небезпечних речовин та надало обладнання для виконання регулюючих функцій та посібник зі створення нової бази даних для інвентаризації джерел випромінювання.

Варто зазначити, щороку на Ямайці зареєстровано понад 7000 випадків захворювання на рак, проте в державних медичних закладах експлуатувалося лише 4 апарати для телетерапії та не було побудовано спеціалізованих центрів ядерної медицини. Допомога МАГАТЕ Ямайці у галузі ядерної медицини розпочалася у 2014 році – через 12 років після закриття останнього державного закладу ядерної медицини.

За інформацією МАГАТЕ