Випускники проєкту ANL мотивують та надихають

Про успішність чи провал будь-якого проєкту можна говорити, підсумувавши досягнення його учасників. Сьогодні, рік потому, можна впевнено констатувати успіх першого спеціалізованого курсу для майбутніх інженерів-атомників щодо популяризації технології малих модульних реакторів (ММР), що проходив на базі Державного науково-технічного центру з ядерної та радіаційної безпеки за організаційної підтримки Аргонської національної лабораторії (ANL).

Цього тижня троє випускників 2021 року розповіли про те, як склалося їхнє життя після проєкту.

«Проєкт ANL не завершився. Завершилася хіба його лекційна частина, – зауважує у розмові студент КПІ ім. І. Сікорського Максим Дзерун. – Ми продовжили спілкування із нашими колегами по навчанню, більше того, створили ком’юніті «SMR Ukrainian Internship», де підтримуємо зв’язок, спілкуємося, обмінюємося досвідом. Хочу зауважити, що у проєкті ми здружилися навіть більше, аніж зі своїми одногрупниками, бо об’єднує нас зацікавленість у одній спільній темі – технології малих модульних реакторів».

Після завершення участі у проєкті Максим Дзерун, як і його колега Владислав Баканов, продовжили навчання у КПІ ім. І. Сікорського та паралельно розпочали роботу у ДНТЦ ЯРБ у відділі аналізу експлуатаційної безпеки.

Хлопці не приховують, що спочатку було важко поєднувати роботу та навчання, однак згодом втягнулися і такий ритм життя скоро сподобався їм. Успішно захистивши свої бакалаврські дипломні роботи, студенти вже готуються вступати у магістратуру. Планують продовжувати розвиватись у напрямку улюбленої теми новітніх ядерних технологій і спонукати до цього інших таких самих студентів.

Наступного тижня Владислав та Максим прочитають лекції для слухачів навчального курсу, що наразі триває у ДНТЦ ЯРБ. Їхні теми стосуватимуться технології ММР Holtec SMR-160, NuScale та мікрореактора eVinci.

Частину своїх лекцій вже прочитала для студентів старшокурсниця Львівської політехніки Анастасія Олексенко – випускниця першого спеціалізованого навчання. Наразі дівчина навчається у магістратурі і, хоч поки що не є працівницею ДНТЦ ЯРБ, жартує: «Буду першою з тих, хто прийде працевлаштовуватись у ДНТЦ ЯРБ, якщо той відкриє філію у Львові».

«Цей проєкт надзвичайний. Він кардинально змінює твоє уявлення про атомну енергетику як сферу, допомагає обрати подальший шлях розвитку у професії, – зазначає Анастасія. – Участь у проєкті це дуже круто, а особливо комунікація із такими людьми, як лектори ДНТЦ ЯРБ – неймовірно, бо це перший такий захід, де на усі мої питання, навіть на найбезглуздіші, кожен із терпінням і турботою відповідав. Перебування тут дуже надихає і я залюбки прослуховую лекції проєкту знову і знову».

Максим, Владислав та Анастасія вже познайомилися з учасниками цьогорічного навчального курсу та запросили долучитися до «SMR Ukrainian Internship». Сподіваються, що зможуть підтримати та бути корисними своїм ровесникам і, у такий спосіб, розширити мережу майбутніх працівників галузі, зацікавлених у впроваджені новітніх технологій, зокрема ММР.

За інформацією ДНТЦ ЯРБ