Вчені винайшли новий метод діагностики та лікування раку

Дослідники з Делфтського технічного університету винайшли новий метод радіомічення для ефективного створення наноносіїв з радіоактивними солями.

Радіомічення може використовуватися для діагностики раку за допомогою ОФЕКТ- або ПЕТ-сканування, щоб визначити, де радіоактивні частинки потрапляють в організм пацієнта та скільки міцел поглинає пухлина.

На відміну від хіміотерапії, яка має багато побічних ефектів, наноносії виготовлені з так званих полімерних міцел, – перспективна та менш токсична альтернатива хіміотерапевтичним препаратам. Міцели – це крихітні сфери, які можуть переносити речовини всередині свого ядра. За допомогою методу радіомічення, вченим вдалося завантажити радіоактивний матеріал у ядро міцели.

Дослідження показує, що для візуалізації за допомогою методу радіомічення найкраще використовувати радіоактивний індій (111In). Проте науковці вказують, що міцели можна завантажити терапевтичними радіонуклідами, такими як лютецій-177. Таким чином з’являється можливість так званого тераностичного лікування – поєднання діагностики та терапії, яке можна застосовувати до різних пухлин. Окрім клінічного застосування, новий метод також корисний у медичних дослідженнях, наприклад, у розробці нових лікарських препаратів-носіїв.

За інформацією phys.org