ДНТЦ ЯРБ проведе вебінар-обговорення результатів радіаційного обстеження деокупованих територій Київської області

6 вересня 2022 року об 11:00 (за київським часом) Державний науково-технічний центр з ядерної та радіаційної безпеки (ДНТЦ ЯРБ) проведе вебінар-обговорення результатів радіаційного обстеження деокупованих територій Київської області, що проводилося протягом червня-липня 2022 року.

Запрошуємо жителів обстежених територій та всіх, хто залишав заявки на проведення обстеження, доєднатися до зустрічі.

Зустріч відбудеться в онлайн-форматі на YouTube-каналі ДНТЦ ЯРБ. Посилання на трансляцію буде додано згодом.

Поговоримо про радіаційну обстановку, небезпечні знахідки, а також про радіаційні загрози, які несе із собою воєнний час, можливі наслідки впливу іонізуючого випромінювання на організм людини та дії у випадку виникнення радіаційної небезпеки. Учасникам буде надана можливість поставити запитання та отримати фахову відповідь.

Нагадаємо, цього літа Державний науково-технічний центр з ядерної та радіаційної безпеки провів радіаційне обстеження деокупованих територій Київщини та завершив практичну частину першої фази проєкту SURVEY. Проєкт реалізовувався у рамках співпраці між Норвезьким регулюючим органом з ядерної та радіаційної безпеки (DSA) та Держатомрегулюванням.

Результати радіаційного обстеження широко висвітлювалися на офіційному сайті sstc.ua, на офіційних сторінках у соціальних мережах, зокрема у мережі Фейсбук та у низці ЗМІ. Під час першої фази обстеження виконувалось на території приватних садиб, будинків, квартир, парків та вулиць відповідно до заявок мешканців м. Буча, смт. Ворзель, м. Ірпінь, смт. Гостомель та Іванківської ОТГ.

За інформацією ДНТЦ ЯРБ