30 років заради безпеки: дві монографії ДНТЦ ЯРБ – вже у продажу

Днями вийшли друком дві монографії Державного науково-технічного центру з ядерної та радіаційної безпеки (ДНТЦ ЯРБ), присвячені тридцятій річниці створення підприємства. Презентацію видань було заплановано на 18 березня 2022 року, у день святкування ювілею ДНТЦ ЯРБ. Однак у зв’язку з повномасштабним вторгненням рф на територію України, їх вихід у світ довелося відкласти.  

У серію «30 років заради безпеки» увійшли монографії, авторами яких є наукові співробітники ДНТЦ ЯРБ. «Оцінка сейсмічної безпеки енергоблоків атомних станцій» та «Аспекти безпеки інформаційних та керуючих систем АЕС України» – вже з’явилися у продажу.

У монографії «Оцінка сейсмічної безпеки енергоблоків атомних станцій» йдеться про особливості врахування впливів землетрусів на енергоблоки АЕС. Детально описані сучасні нормативні вимоги з проєктування та оцінки сейсмічної безпеки енергоблоків, розроблені фахівцями ДНТЦ ЯРБ з урахуванням міжнародної практики, у тому числі аварії на АЕС «Фукусіма-1» в Японії 2011 року. Крім того, у виданні розглянуті підходи та методи, які застосовуються під час оцінки сейсмостійкості конструкцій, систем та елементів енергоблоків АЕС України.

У монографії «Аспекти безпеки інформаційних та керуючих систем АЕС України» висвітлені тенденції розвитку інформаційних та керуючих систем АЕС (ІКС АЕС) з урахуванням зміни поколінь ІКС АЕС та сучасних викликів, зумовлених розвитком комп’ютерних технологій. Крім того, розглянуті питання вдосконалення нормативної бази з ядерної та радіаційної безпеки ІКС АЕС в Україні й створення нормативної бази з кіберзахисту.

Придбати монографії можна на офіційній сторінці ДНТЦ ЯРБ у розділі «Видання» або у магазині на сторінці підприємства у Facebook.  

За інформацією ДНТЦ ЯРБ