Безпілотники складуть карту сховища із високоактивними радіоактивними відходами в Айдахо

У рамках Проєкту Управління з охорони навколишнього середовища Міністерства енергетики США з пошуку кальцинів на території Національної лабораторії Айдахо, вперше відбудеться запуск безпілотника, оснащеного світловим детектором та далекоміром, усередину сховища з високоактивними радіоактивними відходами з метою складання карти.

Три інженери Проєкту з пошуку кальцинів нещодавно завершили навчання з управління дроном на випробувальному стенді в Центрі ядерних технологій та інженерії в Айдахо, а потім у більш обмеженому просторі на навчальному об’єкті виробника дронів.

Підсумком навчання стане запуск інженерами безпілотника всередину сховища відходів у Центрі ядерних технологій та інженерії в Айдахо, де знаходиться комплект із чотирьох циліндричних контейнерів, відомих як Bin Set 1, які містять 220 м3 гранульованих високоактивних радіоактивних відходів, які називаються кальцинами.

Кальцин – це сухий твердий зернистий матеріал, схожий на крупнозернистий пісок. Він високорадіоактивний і з ним поводяться як з ВАВ.

У результаті відходи будуть переміщені за допомогою стисненого повітря з Bin Set 1 до Bin Set 6. Після завершення Проєкту за допомогою зібраних дроном даних буде створено детальну карту трубопроводів та інших перешкод у бетонному сховищі, щоб підготуватися до розміщення обладнання для видалення відходів.

За інформацією Міністерства енергетики США