Вебсайту Uatom.org – 12 років

30 вересня 2010 року за підтримки Шведського органу з радіаційної безпеки було створено вебсайт Uatom.org для підвищення рівня поінформованості населення з питань ядерної безпеки, радіаційного захисту та нерозповсюдження ядерної зброї.

З 2010 року редакція вебсайту працювала над створенням аналітичних матеріалів, статей та інтерв’ю, проводила опитування серед населення, брала участь у міжнародних та регіональних конференціях. Силами редакції вебсайту Uatom.org було розроблено пам’ятки для пацієнтів про іонізуюче випромінювання в медицині та про променеві методи діагностики й лікування онкологічних захворювань.  

Було створено нові рубрики та здійснено підготовку візуальних матеріалів. Зокрема було розроблено інфографіку «Типи ядерних енергетичних реакторів», а на сайті з’явився майданчик експертних думок у сфері ядерної та радіаційної безпеки — «Блоги», де свої думки висловили колишній головний інженер ЧАЕС Микола Штейнберг щодо ядерної енергетики загалом та Максим Пишний щодо комерціалізації АЕС в Україні.

Вперше спільно з редакцією Uatom.org Державний науково-технічний центр з ядерної та радіаційної безпеки за сприяння Державної інспекції ядерного регулювання України та Шведського органу з радіаційної безпеки здійснив переклад постерів МАГАТЕ з радіаційного захисту українською мовою.

Разом з фахівцями Державного науково-технічного центру з ядерної та радіаційної безпеки організовували вуличну акцію «Атом для миру» та брали участь з інформаційними кампаніями у інфотурі «Радіаційна розвідка містами України». Також у межах проєкту було реалізовано дві міжнародні ініціативи – проєкт «Inventory» та проєкт «Крок до безпеки».

З початком повномасштабного вторгнення в Україну редакція вебсайту продовжувала працювати над створенням актуального контенту з ядерної та радіаційної безпеки. Так, на сайті з’явилася хронологія «Війна в Україні», де зібрано інформацію про події в атомній галузі від 24 лютого, було опубліковано матеріал про йодну профілактику – відповіді на найпоширеніші запитання, зібрано заяви міжнародних організацій, які підтримали Україну та засудили дії рф.

Минуло 12 років, але з кожним роком актуальність сайту лише зростає. Від початку 2022 року 249 162 нових користувача переглянуло 340 262 сторінок сайту, а пости на фейсбук-сторінці охопили 20 195 осіб.

Редакція вебсайту Uatom.org