Розроблено концепт удосконаленого легководного реактора

Компанія Mitsubishi Heavy Industries спільно з чотирма японськими енергетичними компаніями розробила концептуальний проєкт удосконаленого легководного реактора «SRZ-1200». Цей реактор має додаткові функції безпеки, порівняно зі звичайними легководними реакторами під тиском.  

SRZ-1200 — це удосконалений легководний реактор потужністю 1200 МВт, розроблений на основі розширених нормативних стандартів безпеки Японії, які враховують уроки, отримані в результаті аварії на АЕС «Фукусіма-Дайчі». Проєкт реактора SRZ-1200 виконує нормативні вимоги «підсилення обладнання безпеки» та «стійкості до стихійного лиха та захисту від тероризму та непередбачених подій».  

Назва SRZ-1200 розшифровується як: 

  • S – найвищий ступінь безпеки, екологічності 
  • R – стійкий легководний реактор 
  • Z – кінцевий тип для забезпечення нульового викиду вуглецю 
  • 1200 – вихідна електрична потужність 1200 МВт. 

До нових засобів безпеки належить удосконалена конструкція акумулятора та системи, які ефективно знижують ймовірність викиду радіації у разі експлуатаційної події та обмежать будь-який вплив на населення і виробничий майданчик. 

Крім того, конструкція SRZ-1200 призначена для підвищення експлуатаційної гнучкості, що дозволить ефективно покращити подачу електроенергії, використовуючи при цьому відновлювані джерела енергії. Також буде вивчена можливість адаптації SRZ-1200 для виробництва водню. 

Компанія Mitsubishi Heavy Industries має намір взяти концептуальний проєкт SRZ-1200 і продовжити базові розробки.  

За інформацією Mitsubishi Heavy Industries