Новий концептуальний проєкт морської АЕС від компаній «NuScale» і «Prodigy»

NuScale Power LLC та Prodigy Clean Energy Ltd. оголосили про новий концептуальний проєкт морської установки з малим модульним реактором, що забезпечить вищий рівень транспортабельності, технологічності, економічності, безпеки та захищеності.

Морська електростанція Prodigy SMR зможе вмістити від одного до дванадцяти силових модулів NuScale із загальною потужністю до 924 МВт. Конструкція морської установки стандартизована з метою забезпечити розгортання на різних майданчиках і серійного виробництва.

Морську установку буде закріплено на місці в захищеній гавані та підключено до берегових систем електропостачання. Ядерне паливо буде завантажено безпосередньо перед введенням в експлуатацію та початком виробництва електроенергії. Протоколи експлуатації, безпеки та поводження з паливом відповідні до існуючих ядерних норм на традиційній атомній електростанції.

Передбачається, що в кінці терміну служби морську установку транспортують на підприємство, яке займається виведенням з експлуатації.

Канадська компанія «Prodigy» спеціалізується на розробці транспортабельних атомних електростанцій (ТАЕС). Разом з компанією «NuScale» вони співпрацюють з 2018 року, відповідно до Меморандуму про взаєморозуміння (MOU), з метою вивести на ринок конкурентоспроможну північноамериканську морську установку з малим модульним реактором, яка може генерувати електроенергію в будь-якому місці.

За інформацією NuScale