Уряд схвалив Концепцію Загальнодержавної цільової екологічної програми поводження з радіоактивними відходами

Кабінет Міністрів України на своєму засіданні 4 листопада 2022 року схвалив розпорядження, яким затвердив Концепцію Загальнодержавної цільової екологічної програми поводження з радіоактивними відходами та доручив Державному агентству з управління зоною відчуження протягом року розробити проєкт екологічної програми поводження з радіоактивними відходами та подати його на розгляд Кабінету Міністрів. 

Нова Концепція передбачає аналіз стану та визначення проблем поводження з РАВ в Україні; з’ясування оптимальних варіантів створення ефективної системи поводження з радіоактивними відходами; визначення необхідних кроків, способів та термінів виконання програми; окреслення очікуваних результатів та оцінка фінансових ресурсів, необхідних для реалізації програми. 

Вперше Загальнодержавна цільова екологічна програма поводження з радіоактивними відходами була затверджена у 2008 році та спрямована на реалізацію державної політики у сфері поводження з радіоактивними відходами до 2017 року, проте Міністр захисту довкілля та природних ресурсів Руслан Стрілець зауважив, що програма виявилася неефективною, а її фінансування вистачало лише на утримання інфраструктури поводження з радіоактивними відходами. Крім того, в результаті вторгнення рф в Україну частина радіаційно небезпечних об’єктів опинилися на тимчасово окупованій території, поблизу яких ведуться бойові дії. Саме тому необхідно створити нову, цілісну та економічно ефективну систему поводження з радіоактивними відходами, яка забезпечуватиме захист життя та здоров’я населення, персоналу та довкілля від впливу іонізуючого випромінювання.  

Передбачається, що нова Програма поводження з радіоактивними відходами буде реалізована до 2031 року.  

За інформацією Міністерства захисту довкілля та природних ресурсів України