В Австралії побудовано сучасний завод з переробки радіоактивних відходів Synroc

Австралійська організація ядерної науки та технологій (ANSTO) завершила будівництво сучасного заводу з переробки радіоактивних відходів Synroc, введення в експлуатацію якого заплановано у 2025 році.  

Наразі триває впровадження технології Synroc, розробленої для віддаленої роботи всередині захищеного середовища гарячої камери з високим ступенем автоматизації та призначеної для переробки середньо- та високоактивних радіоактивних відходів.    

Важливою складовою технології є гаряче ізостатичне пресування – виробничий процес, під час якого застосовується тиск і тепло до спеціально розроблених каністр для ефективної консолідації та зменшення об’єму відходів та для покращення властивостей матеріалу за рахунок збільшення його щільності та зменшення пористості. 

Після впровадження Synroc та інших технологій наступним етапом є їх інтеграція та проведення холодних випробовувань перед введенням в експлуатацію. 

Варто зазначити, що Австралія не має атомних електростанцій, проте займається розвитком ядерної медицини та є одним з найбільших експортерів радіофармпрепаратів. Саме тому на заводі Synroc перероблятимуть рідкі радіоактивні відходи середнього рівня активності, що утворюються в ядерній медицині, у тверду форму відходів для подальшої утилізації. Проте у розгортанні технологій Synroc зацікавлені й інші країни, що мають більший ядерно-енергетичний потенціал, адже технологія переробки радіоактивних відходів Synroc може бути впроваджена в різних галузях ядерної промисловості.  

За інформацією ANSTO