У Кореї розробили тренувальний симулятор підводного різання

Дослідницька група під керівництвом доктора Чон Су, головного наукового співробітника Пусанського науково-дослідного центру машинобудування Корейського інституту машинобудування та матеріалів розробила симулятор, який дозволяє операторам імітувати підводне лазерне та плазмове різання і працювати з обладнанням в умовах, подібних до фактичного середовища виведення з експлуатації атомних електростанцій, шляхом віртуалізації системи дистанційного ядерного демонтажу.

Віртуальна система дистанційного демонтажу була розроблена для виведення з експлуатації енергоблока «Корі-1» однойменної японської атомної електростанції та впровадження робочих середовищ зняття з експлуатації.

Дослідники розробили алгоритм дистанційного моделювання різання для підводного робота та віртуалізували радіологічні елементи на основі динамічного аналізу. Також створили фізичне середовище для підводного різання з розробкою оптимального сценарію процесу демонтажу з урахуванням зображення внутрішніх деталей реактора і радіоактивності при різанні.

Нещодавно розроблений дослідницькою групою симулятор на своєму екрані показує картинку робота для підводного різання та вирізане зображення, яке виникає під час підводного лазерного та плазмового різання. Це симулятор, який реалізує фізичне явище на практиці з урахуванням віртуалізації радіологічних елементів та дозволяє дистанційно навчати операторів демонтажу.

За інформацією Корейського інституту машинобудування та матеріалів