На території Немішаївської громади відбулося радіаційне обстеження

16 листопада 2022 року фахівці ДНТЦ ЯРБ у складі екіпажу мобільної радіологічної лабораторії RanidSONNI здійснили радіаційне обстеження на території Немішаївської громади у межах проєкту SURVEY – ОБСТЕЖЕННЯ.

Обстеження виконувалося з метою виявлення радіоактивного забруднення і радіоактивних матеріалів, які могли бути винесені окупантами за межі ЗВіЗБ(О)В у результаті порушення режиму радіаційної безпеки. Виконано радіаційне обстеження місця стоянки військових рф між селами Микуличі та Мироцьке Бучанського району Київської області, а також територію парку та вулиць в с. Клавдієво-Тарасове відповідно до заявки від місцевих мешканців.

Для убезпечення фахівців ДНТЦ ЯРБ під час робіт залучалися представники територіального підрозділу ДСНС України, які виконували перевірку місця радіаційного обстеження та знешкоджували виявлені вибухонебезпечні предмети.

За результатами радіаційного обстеження Немішаївської ТГ не було виявлено радіоактивного забруднення, яке могло бути пов’язане з діяльністю окупантів. На обстежених територіях не зафіксовано підвищення амбієнтного еквівалента дози гамма-випромінювання (ПЕД). Значення ПЕД, виміряні під час автомобільної гамма-зйомки та вручну, становили до 0,12 мкЗв/год, що відповідає фоновим значенням, характерним для даної місцевості.

Освітні матеріали за тематикою радіаційної безпеки будуть згодом розповсюджені серед мешканців Немішаївської ТГ.

Роботи з радіаційного обстеження проводяться в рамках проєкту SURVEY – ОБСТЕЖЕННЯ, який має на меті виявлення та зменшення ризиків опромінення населення внаслідок контакту з джерелами випромінювання/радіоактивним забрудненням, а також послаблення занепокоєння населення через уявні ризики, пов’язані з перебуванням окупантів у ЗВіЗБ(О)В.

За інформацією ДНТЦ ЯРБ