NuScale Power підписує угоду про співпрацю у сфері виробництва чистого водню

Фахівці компаній «NuScale Power» та «Shell Global Solutions» підписали угоду про співпрацю, відповідно до якої розроблять та оцінять концепцію економічно оптимізованої інтегрованої енергетичної системи (IES) для виробництва водню з використанням електроенергії та технологічного тепла від установки NuScale VOYGR SMR. До проєкту також долучаться дослідники Національної лабораторії Айдахо, агенції «Асоційовані муніципальні енергетичні системи штату Юта» (UAMPS), компаній «Fuel Cell Energy», «FPoliSolutions» і «GSE Solutions».

У компанії зазначають, що виробництво водню сприятиме збалансуванню та стабілізації енергосистем, у яких переважають відновлювані джерела енергії. Водень можна використовувати як кінцевий продукт у періоди, коли потреба в енергії висока, а виробництво відновлюваної енергії низьке, або як накопичуване джерело енергії, яке буде перероблюватися через оборотний твердооксидний паливний елемент (RSOFC) для виробництва електроенергії.

Симулятор диспетчерської NuScale буде модифікований для оцінки динаміки IES і включатиме моделі системи осередку твердого оксидного електролізу (SOEC) для виробництва водню на додаток до RSOFC для виробництва електроенергії. Під час дослідження буде розглянуто кількість силових модулів NuScale, необхідних для використання у виробництві водню SOEC, та кількість водню, що зберігається для виробництва електроенергії. Крім того, будуть оцінені місцеві економічні фактори, пов’язані з проєктом безвуглецевої енергії агенції «Асоційовані муніципальні енергетичні системи штату Юта» – електростанцією на основі шести модулів VOYGR потужністю 462 МВт, яка буде побудована неподалік Айдахо-Фолс, штат Айдахо.

За інформацією World Nuclear News