Британська компанія First Light Fusion розробить пілотну установку для виробництва тритію

Британська компанія First Light Fusion планує побудувати пілотну установку потужністю 60 МВт на основі своєї унікальної технології термоядерного синтезу. Призначення установки – перевірка комплексної розробки генерування електроенергії та виробництва тритію, що сприятиме швидшому розгортанню комерційної термоядерної енергії.

Очікується, що вартість розробки запропонованої експериментальної установки складатиме близько 570 мільйонів доларів США, яка вироблятиме понад 2 кілограмів тритію на рік.

Однією з ключових особливостей конструкцій термоядерних електростанцій, що працюють на дейтерій-тритієвому паливі, є можливість виробляти тритій в реакторі, який потім використовується як реакторне паливо.

Підхід інерційного утримання First Light Fusion – у створенні екстремальних температур і тисків, необхідних для проведення термоядерного синтезу. За інформацією  компанії, використання стінок з рідкого літію всередині камери реактора, де відбуватиметься реакція термоядерного синтезу, дає невід’ємну перевагу у виробництві тритію. Реакція синтезу оточена рідким літієм, що дозволяє легко досягти самозабезпечення тритієм та спроєктувати надмірне виробництво тритію.

Для розробки системи вилучення тритію з реактора компанія співпрацюватиме з Канадськими ядерними лабораторіями (CNL).

Відповідно до угоди, CNL обере два основні можливі методи вилучення тритію, на основі яких виконуватимуться розрахунки розміру системи та запасів тритію, оцінки безпеки та технологічних ризиків. Також буде розроблено варіанти обробки і зберігання тритію.

Система вилучення тритію – важлива складова його контролю в термоядерному паливному циклі і є ключовим фактором у зборі тритію та обмеження проникнення тритію в теплоносій.

У компанії First Light Fusion вважають, що прискорення будівництва невеликої пілотної установки, яка забезпечуватиме стабільне постачання тритію, стимулюватиме швидше розгортання термоядерної енергії.

За інформацією World Nuclear News