Запроваджено декларативний принцип отримання права на використання ДІВ  

Уряд вніс зміни в додаток 2 до постанови КМУ № 314 «Деякі питання забезпечення провадження господарської діяльності в умовах воєнного стану». Відтепер запроваджено декларативний принцип отримання права на використання джерел іонізуючого випромінювання (ДІВ) для потреб лікарень.  

Через наслідки повномасштабного вторгнення росії на територію України, серед яких руйнування об’єктів медичної інфраструктури, численна кількість поранень цивільних і військових, заклади охорони здоров’я потребують додаткового медичного обладнання. Його закуповують як за державні кошти, так і за кошти благодійної допомоги. Саме тому, щоб забезпечити надання необхідної медичної допомоги військовим і цивільним під час повномасштабної війни, урядом було внесено зміни до постанови.  

Раніше використання ДІВ підлягало обов’язковому ліцензуванню, етап якого тривав до 2,5 місяців, введення в експлуатацію медичного обладнання затримувалось на відповідний термін, що унеможливлювало його використання, а значить – надання українцям медичної допомоги.  

Відповідно до декларативного принципу, суб’єкт господарювання набуває права на провадження певних дій щодо здійснення господарської діяльності без отримання документа дозвільного характеру шляхом повідомлення адміністратора або відповідного дозвільного органу про відповідність його матеріально-технічної бази вимогам законодавства. 

Як зазначають у Міністерстві охорони здоров’я, прийняте рішення дозволить швидко змонтувати обладнання та оперативно розпочати його використовувати для вчасного виявлення та ефективного лікування різних хвороб. 

За інформацією Міністерства охорони здоров’я України