Вугільні електростанції можуть бути перепрофільовані

Holtec International подала заявку на отримання патенту на багатоступеневі компресори, які дозволять перепрофілювати будь-яку вугільну електростанцію шляхом заміни її вугільного котла на ядерну систему паропостачання Holtec SMR-160.

Концепція, що лежить в основі цього підходу, полягає у використанні багатоступеневих компресорів, які здатні підвищувати потужність пари SMR-160 із відносно низькою ентальпією (700 фунтів на квадратний дюйм при 595 °F) до підвищеного тиску та перегріву, необхідних для роботи турбогенератора електростанції, що працює на викопному паливі. Необхідний приріст ентальпії можна змінювати для забезпечення безперервної роботи турбогенератора будь-якої станції і в більшості випадків не вимагатиме жодного зовнішнього надходження енергії.

SMR-160 — це легководний реактор під тиском, який генерує 160 МВт електроенергії, використовуючи низькозбагачене уранове паливо, з можливістю виробляти технологічне тепло для промислового застосування та виробництва водню. Завершено перший етап триетапної попередньої перевірки проєкту Канадською комісією з ядерної безпеки перед ліцензуванням постачальника. Наразі проєкт знаходиться на етапі попереднього ліцензування у Комісії з ядерного регулювання США. Holtec також подала заявку на загальну оцінку конструкції (GDA) SMR-160 у Великобританії.

Вугільні електростанції у світі, які зараз виводять з експлуатації, можуть бути перепрофільовані як продуктивні активи з виробництва чистої енергії. Такий підхід сприятиме збереженню робочих місць, пов’язаних з експлуатацією та обслуговуванням існуючого турбогенератора та супутніх систем, та створенню нових високооплачуваних робочих місць, пов’язаних з атомною електростанцією SMR-160.

Також у межах паралельного синергетичного розвитку Holtec розробляє високоефективну технологію сонячних колекторів, які можна розташувати разом із реакторами SMR-160, щоб отримувати додаткову енергію від сонця, використовуючи майданчики, які більше не потрібні для об’єктів обробки вугілля та золи на вугільній електростанції. У компанії очікують, що баланс між попитом і пропозицією енергії буде досягнутий у режимі 24/7 завдяки розгортанню високотеплоємного Green Boiler. Green Boiler — це добре ізольований накопичувач теплової енергії з інтегрованими парогенераторами, здатними виробляти перегріту пару високого тиску для різноманітних застосувань, включаючи виробництво водню.