Технологія Holtec HI-CUT радикально змінить сегментацію ядерних реакторів, які виводяться з експлуатації 

Інноваційну технологію сегментації HI-CUT було вперше застосовано у листопаді на АЕС Indian Point, сегментувавши верхні внутрішні частини корпусу реактора 3 енергоблоку. Продуктивність системи HI-CUT перевершила очікування, досягнувши більш ніж удвічі прогнозованих показників й пропрацювавши без збоїв останні сім тижнів. 

HI-CUT розроблено в рамках дворічної програми для підвищення ефективності робіт з демонтажу радіаційно стійких окрихлих внутрішніх частин реакторів і резервуарів під тиском на виведених з експлуатації ядерних блоках з мінімальною дозою опромінення для персоналу, гарантованим контролем поширення забруднення та багаторівневим захистом для забезпечення безпеки персоналу. 

Система HI-CUT була випробувана на матеріалах, твердіших за сильно опромінений матеріал реактора в імітованих умовах. Результати випробувань вплинули на конструкцію обладнання.  

Програма навчання операторів, яка включала підводні випробування системи та повномасштабний макет внутрішніх пристроїв корпусу реактора, була завершена до розгортання системи та відіграла важливу роль у забезпеченні її успіху. Особлива увага була приділена розробці надійної схеми такелажу та вантажно-розвантажувальних робіт для переміщення під водою деталей вагою понад 50 тонн. 

За інформацією World Nuclear News