ММР зможуть підзаряджати електричні великовагові транспортні засоби

Вчені Мічиганського університету здійснили дослідження, згідно з результатами якого ядерна енергія та водень можуть стати ідеальним паливом для підзарядки електричних великовагових транспортних засобів, а використання малих модульних реакторів (ММР) має значні переваги для цього. Дослідження було проведене, зважаючи на зростання попиту на електрифікацію великовагових транспортних засобів.

У межах дослідження за допомогою методу імітаційного моделювання вченими було проаналізовано 219 гіпотетичних автозаправних станцій для електромобілів у США, які можуть мати два варіанти джерел електроенергії. Перший – розподілені енергетичні ресурси, що включають сонячні батареї, акумуляторні батареї та ММР. Другий – централізоване електропостачання, яке потребує будівництва додаткових ліній електропередач для підключення до електричної мережі.

Більшість подібних досліджень припускають, що електроенергія надходить з електричної мережі, тому ММР та інші розподілені енергетичні ресурси розглядаються як конкурентні джерела енергії. Саме тому вченими Мічиганського університету було розроблено модель, в рамках якої розглянуто можливість мінімізації витрат для підзарядки великовагових транспортних засобів шляхом оптимізації інвестицій у розподілені енергетичні ресурси.

У ході дослідження було визначено наступне:

  • Існує значний ринковий потенціал для мікро- та малих модульних реакторів на автозаправних станціях по всій території США.
  • ММР рентабельніші за інші розподілені енергетичні ресурси, і можуть гарантувати, що електромобілі не перевантажуватимуть мережу.
  • Інвестиції в розподілені енергетичні ресурси можуть забезпечити щорічну економію витрат на майже 2 мільярди доларів по всій країні, при цьому щорічна економія витрат на окрему зарядну станцію може становити понад 100 мільйонів доларів.

Результати дослідження можна застосовувати як для електричних вантажівок, так і для великовагових транспортних засобів на водневому паливі.