Малий модульний реактор NuScale отримав сертифікат Комісії з ядерного регулювання США

19 січня 2023 року Комісія з ядерного регулювання США (NRC) сертифікувала конструкцію малого модульного реактора (ММР) NuScale Power. Документ набере чинності 21 лютого 2023 року. Це перша конструкція ММР, сертифікована NRC, і лише сьомий проєкт реактора, допущений до розгортання у США.  

Проєкт ММР NuScale заснований на конструкції легководного реактора, розробленого в Орегонському державному університеті на початку 2000-х років. NuScale Power Module – це водо-водяний легководний енергетичний ядерний реактор з водою під тиском та природною циркуляцією теплоносія потужністю 50 МВт та тепловою потужністю 160 МВт. Він складається з активної зони реактора, компенсатора тиску та двох парогенераторів, розташованих у загальному корпусі, поміщений в компактну сталеву циліндричну захисну оболонку та занурений в охолоджуючий басейн.  

Електростанція VOYGR™ SMR від NuScale може вмістити до 12 заводських енергетичних модулів, які становлять приблизно третину розміру великомасштабного реактора. Кожен силовий модуль використовує природні процеси, такі як конвекція та гравітація, для пасивного охолодження реактора без додаткової води, електроенергії чи навіть дії оператора. 

Варто зазначити, що новий підхід до проєктування безпеки NuScale усуває необхідність в електроживленні класу 1E. Системи пасивної безпеки не вимагають змінного або постійного струму і тому забезпечують повну стійкість до відключення електроживлення. За відсутності живлення реактори NuScale відключаться без втручання оператора або комп’ютера і будуть залишатися «холодними» необмежений час, без необхідності додавати воду. Паливо в паливному басейні залишиться холодним протягом п’яти місяців також без додавання води. Екстремальні погодні впливи не стануть загрозою для безпеки. 

Наразі NuScale Power має 19 підписаних чинних внутрішніх й міжнародних угод щодо розгортання АЕС на базі ММР у 12 різних країнах, зокрема Польщі, Румунії, Чехії та Йорданії. 

За словами помічниці міністра ядерної енергетики Міністерства енергетики США Кетрін Хафф, ММР від NuScale більше не абстрактне поняття, це реальний проєкт, готовий до реалізації завдяки наполегливій роботі NuScale, університетської спільноти, національних лабораторій, галузевих партнерів і NRC. Це найкраща інновація в енергетиці, яка стартує у США. 

За інформацією Комісії з ядерного регулювання США