У 2023 році в США відкриється перша біткоїн ферма, яка працює на ядерній енергії

Компанія Cumulus Data завершила будівництво дата-центру, підключеного до атомної електростанції Susquehanna в Пенсільванії, і планує цього року розпочати розміщення обладнання для компанії TeraWulf, яка займається майнінгом біткоїнів. Центр даних Cumulus буде підключено безпосередньо до електростанцій Susquehanna. Завершення будівництва центру робить його першою біткоїн фермою в США, що працює на ядерній енергії. Це забезпечить криптоферму «чистою» електроенергією у повному обсязі. Крім майнінгу, в дата-центрі, що будується, з’явиться і об’єкт, орієнтований на хмарні обчислення. 

Щоб бути конкурентоспроможними, біткоїн-майнери заповнюють склади комп’ютерними установками, що споживають величезну кількість електроенергії. Оскільки відновлювані джерела енергії, як правило, дешевші, майнери біткоїнів часто розміщують свою діяльність поряд із сонячними, вітровими або гідроелектростанціями. Але рівень утворених викидів біткоїнів залишається гігантським, і ядерна енергія дедалі частіше розглядається як спосіб їхнього скорочення. 

Компанія Cumulus Data не стала новатором у цій галузі. Енергетичний стартап Oklo, який планує побудувати невелику атомну електростанцію, підписав 20-річний контракт із компанією Compass Mining, яка займається видобутком біткоїнів. Мер Майамі, який виступає за криптовалюту, спробував залучити майнерів біткоїнів із Китаю, запропонувавши їм використання ядерної енергії міста. 

За інформацією CNET