Ракетний двигун на уламках ядерного поділу для NASA

Компанія Positron Dynamics отримала грант від Інституту передових концепцій NASA (NIAC) на розробку нового типу ракетного двигуна на уламках ядерного поділу (FFRE) з паливом на основі аерогелю з ураном. 

Двигун на уламках ядерного поділу не є новою концепцією, серед його переваг відзначають високий питомий імпульс та надзвичайно високу питому потужність. Проте має він і суттєвий недолік – необхідність утримання плазми строго спрямованим потоком.  

Компанія Positron Dynamics планує вирішити цю проблему, використовуючи два нові підходи. Першим буде поміщення розщеплювального матеріалу в надлегкий аерогель. Другим – використання надпровідного магніту для утримання уламків ядерного поділу. 

Аерогель — це надлегкий  матеріал, який виглядає неземним, коли хтось тримає його в руках. Вбудовування в нього частинок палива для підтримки ланцюгової реакції поділу, що контролюється, було б зручним способом утримувати паливо разом, водночас дозволяючи загальній конструкції бути досить легкою, щоб її можна було підняти на орбіту. 

Однак структура аерогелю не зможе утримати уламки ядерного поділу. Для цього і знадобиться надпровідний магніт.  

Надпровідні магніти зазвичай використовуються в експериментальних термоядерних установках для утримання плазми, необхідної для нагрівання термоядерного палива, та захисту компонентів двигуна від радіоактивних речовин. Отже, використання надпровідних магнітів дозволить інженерам спрямовувати всі уламки поділу в одному напрямку, ефективно перетворюючи їх на вектор тяги. 

За інформацією Universe Today