Ядерна загроза: проведення навчань та 24-годинна бойова готовність рф

У рф розпочинають навчання стратегічних ядерних сил (СЯС), ймовірно зумовлене запланованим на 20-22 лютого візитом Президента США Джо Байдена до Європи. Посилення ядерного шантажу відбувається з метою послабити міжнародну підтримку України та завадити візиту Джо Байдена до Європи. 

У Головному управлінні розвідки Міноборони України підтверджують підготовку компонентів стратегічних ядерних сил до пуску балістичних ракет морського та наземного базування, а також крилатих ракет повітряного базування.  

Крім того, у рамках підготовки до навчань проведено перевірку системи централізованого бойового управління зс рф «Моноліт». Зокрема, перевірено канали бойового управління, сили та засоби стратегічних ядерних сил переведено у вищі ступені бойової готовності, до екіпажу ракетного підводного крейсера стратегічного призначення доведено бойове розпорядження на вихід у район пуску, підтримується 24-годинна бойова готовність СЯС до застосування. 

Також на авіабазі «тамбов» розгорнуто допоміжний пункт управління командування дальньої авіації. 

Додамо, що минулого року рф двічі проводила ядерні навчання з ядерного стримування, перші з яких відбулися за кілька днів до повномасштабного вторгнення в Україну, а другі – з 17 до 30 жовтня. 

За інформацією Головного управління розвідки Міноборони України