Компанії об’єднаються для глобального розгортання малого модульного реактора GEH BWRX-300

У рамках угоди про технічне співробітництво компанії GE Hitachi Nuclear Energy (GEH), Tennessee Valley Authority (TVA), Ontario Power Generation (OPG) та Synthos Green Energy (SGE) інвестуватимуть у розробку стандартного проєкту BWRX-300 та детального проєктування ключових компонентів – корпуса реактора та внутрішніх пристроїв. Кожен учасник погодився на фінансування частини загальних витрат GEH та сформування робочої групи з метою забезпечення можливості розгортання стандартного проєкту у кількох юрисдикціях. Довгострокова мета полягає в тому, щоб проєкт BWRX-300 був ліцензований та розгорнутий у Канаді, США, Польщі та інших країнах.

Наразі триває підготовка майданчика для встановлення BWRX-300 на майданчику Дарлінгтонського нового ядерного проєкту OPG у Кларінгтоні, Онтаріо, будівництво якого, як очікується, буде завершено до кінця 2028 року. TVA готує заявку на отримання дозволу на будівництво BWRX-300 на майданчику Clinch River біля Ок-Ріджа, штат Теннессі, та вивчає додаткові майданчики у зоні обслуговування TVA для потенційного розгортання ММР.

ORLEN Synthos Green Energy (OSGE), спільне підприємство SGE та PKN Orlen, та його партнери розпочали процес попереднього ліцензування в Польщі, подавши заявку до Національного агентства з атомної енергії на оцінку BWRX-300. OSGE ініціювала процес вибору майданчика для пропонованого першого BWRX-300 та має намір розгорнути установку до кінця цього десятиліття з майбутнім потенціалом для парку BWRX-300.

Генеральний директор SGE Рафал Каспрув повідомив, що це вперше, коли приватна польська компанія інвестує в проєктування атомних електростанцій: «Ми робимо це тому, що передова модульна технологія GE Hitachi ідеально підходить для декарбонізації виробництва енергії та тепла у Польщі, а також для інших наших проєктів з нульовим рівнем викидів у Великій Британії та Центральній Європі».