Перепрофілювання вугільних електростанцій на малі модульні реактори знизить витрати на їх впровадження

Відповідно до звіту «Чи може удосконалений реактор відновити вугільну країну?», виданого цього місяця Двопартійним політичним центром (The Bipartisan Policy Center), атомні електростанції з малими модульними реакторами (ММР), побудовані на місці вугільних електростанцій, що виводяться з експлуатації, можуть знизити витрати на 15-35% на їх спорудження. 

У звіті вказано, що, ММР можуть повторно використовувати електрообладнання вугільних електростанцій та компоненти парового циклу, що у поєднанні з повторним використанням ліній електропередач та адміністративних будівель може знизити витрати на будівництво ММР на 15-35%. 

Якщо ж ядерний проєкт використовуватиме лише інфраструктуру ліній електропередач, доріг та адміністративних будівель, це все одно допоможе знизити загальні витрати на будівництво на 10% і уникнути деяких проблем з отриманням дозволів, пов’язаних з новими проєктами електропередач. 

Перевагами, зазначеними у звіті, є гнучкі рівні вихідної потужності ММР, які дозволяють розробникам зіставляти потужність вугільної електростанції, що виводиться з експлуатації, з обмеженнями потужності обладнання. Також, для будівництва ММР потрібні невеликі площі, що робить його придатним для перепрофілювання вугільної електростанції, що виводиться з експлуатації. 

Перепрофілювання вугільних електростанцій також матиме переваги для робочої сили. Близько 77% проаналізованих вакансій на вугільних електростанціях, включаючи механіків, ремонтників, електриків та охоронців, можуть бути переведені на посади на атомних електростанціях без будь-яких додаткових вимог щодо ліцензування чи досвіду роботи. Інші 23% посад, включаючи операторів, старших менеджерів та техніків, вимагають ліцензування, чотирирічного досвіду роботи на атомних станціях або тривалої перепідготовки. 

Отже, модернізація вугільних електростанцій сприятиме нарощуванню кадрового потенціалу та новим можливостям фінансування. Інвестиції в атомну енергетику можуть допомогти створити високооплачувані робочі місця, прискорити розгортання надійної екологічно чистої енергії та зберегти спадщину виробництва енергії у вугільній країні.