На сталеливарному заводі у Таїланді знайшли цезій-137

19 березня на сталеливарному заводі у Таїланді знайшли зниклий циліндр з цезієм-137. Про це повідомив губернатор провінції Прачінбурі Роннаронг Накорнджінда. 

Зникнення циліндра з цезієм-137 з вугільної електростанції в провінції Прачінбурі, Таїланд, виявили 10 березня. Циліндр довжиною 30 см, діаметром 13 см та вагою 25 кілограмів використовували для вимірювання тиску пари, а також для виявлення тріщин та інших дефектів у трубах. Губернатор провінції Прачінбурі повідомляв, що контейнер могли вкрасти, щоб продати його в антикварних магазинах. Влада запропонувала грошову винагороду тим, хто надасть інформацію про місцезнаходження циліндра з радіоактивним матеріалом. 

Щоб знайти зниклий циліндр, представники провінційної служби охорони здоров’я та соціального забезпечення створили командний центр для пошуку циліндру та усунення будь-яких наслідків інциденту.  

Фахівці перевірили металургійні заводи в провінції, за 150 кілометрів на схід від Бангкока. 19 березня вони виявили підвищені рівні радіоактивності на найбільшому в провінції сталеливарному заводі у районі Кабін Бурі. Показники були взяті з металолому, спресованому у куби та готовому до переплавлення. Щоб запобігти дробленню радіоактивного металу, фахівці наказали співробітникам зупинити роботу ливарного цеху, також було встановлено огороджуючий периметр, що перешкоджає доступу сторонніх. Початкове дослідження виплавленого матеріалу на сталеливарному заводі виявило сліди цезію-137. 

За інформацією The Nation Thailand