Стартував проєкт із заміщення російського палива на європейських АЕС

За фінансової підтримки Європейської Комісії стартував інноваційний проєкт ЄВРАТОМ «APIS». Спрямований він на реалізацію прискореного забезпечення попиту АЕС з реакторами ВВЕР України та ЄС на безпечне та надійне ядерне паливо, що зумовлено актуальністю і важливістю забезпечення енергопостачання в умовах поточної геополітичної ситуації. У проєкті передбачена діяльність з розробки інноваційного палива Westinghouse для ВВЕР-440 та ВВЕР-1000.

Загалом, проєкт дозволить забезпечити:

  • найвищі стандарти ядерної безпеки при використанні альтернативного палива для реакторів ВВЕР в країнах-членах ЄС і Україні;
  • скоординований підхід до ліцензування альтернативного палива для реакторів ВВЕР;
  • підвищення безпеки поставок ядерного палива для реакторів ВВЕР.

Зокрема, «APIS» спрямований на забезпечення скоординованого підходу до ліцензування альтернативного палива, включаючи кваліфікаційні та бенчмаркінгові кампанії, а також подальшу розробку необхідних кодексів і стандартів. Реалізація проєкту «APIS» полягатиме у підвищенні рівня енергетичної безпеки та незалежності країн Європи.

Фахівці Державного науково-технічного центру з ядерної та радіаційної безпеки (ДНТЦ ЯРБ) виконуватимуть роботи у межах 7-ми з 11-ти робочих пакетів та очолять робочий пакет за яким вивчатиметься вплив впровадження палива нового покоління на довготермінову експлуатацію енергоблоків. Також очікується участь ДНТЦ ЯРБ у діяльності з розповсюдження знань.

За інформацією ДНТЦ ЯРБ