Компанія Westinghouse презентувала малий модульний реактор AP300

Компанія Westinghouse Electric презентувала малий модульний реактор (ММР) AP300 – водо-водяний реактор потужністю 300 МВт. За основу ММР AP300 взято конструкцію вдосконаленого ядерного реактора AP1000. Наразі це єдиний ММР, який базується на конструкції діючої установки. 

Малий модульний реактор AP300 використовуватиме ідентичну технологію AP1000, включаючи основне обладнання, структурні компоненти, пасивну безпеку, перевірене паливо та системи управління та контролю. AP300 використовуватиме зрілий ланцюжок поставок, можливості швидкого відстеження навантаження та перевірені процедури експлуатації та технічного обслуговування. 

Розроблена компанією Westinghouse удосконалена система пасивної безпеки автоматично забезпечує безпечне відключення без втручання оператора та усуває потребу в резервному живленні та охолодженні. Для ММР також притаманно спрощення конструкції, зниження капітальних витрат і зменшення займаної площі. Як і AP1000, AP300 розрахований на термін служби понад 80 років. 

У конструкції малого модульного реактора AP300 використовується технологія Westinghouse Gen III+, схвалена регулюючими органами США, Великобританії та Китаю, а також відповідає стандартам Європейських комунальних вимог (EUR) для атомних електростанцій. Це забезпечує ліцензійні переваги та суттєво знижує ризик доставки для клієнтів із комунальних, нафтогазових та промислових сфер. Очікується, що проєкт буде сертифіковано до 2027 року, після чого, до кінця десятиліття, відбудеться ліцензування для конкретного майданчика та будівництво першого енергоблока.