Ядерна та радіаційна безпека: участь української делегації у засіданні Ініціативи з обміну інформацією

У квітні 2023 року в м. Осло, Королівство Норвегія, відбулося засідання Групи з обміну інформацією про технічну допомогу Україні у сфері радіаційної та фізичної ядерної безпеки, що діє в рамках Ініціативи Групи Семи «Глобальне партнерство проти розповсюдження зброї та матеріалів масового знищення». У засіданні взяли участь представники Норвегії, США, Канади, Великобританії, Швеції, Фінляндії, Франції, Данії, Японії та України, а також колеги з міжнародних організацій МАГАТЕ, ЄБРР, ЄС, ООН та інших. 

До складу української делегації увійшли представники Міністерства енергетики, Міністерства закордонних справ, Служби безпеки України, Національної гвардії, Державної прикордонної служби, Державної інспекції ядерного регулювання, Державного науково-технічного центру з ядерної та радіаційної безпеки, НАЕК «Енергоатом», Державного агентства України з управління зоною відчуження, ДСП «ЦППРВ», ДСП «Об’єднання «Радон», ДП «Бар’єр», НТУУ «Київський політехнічний інститут імені Ігоря Сікорського», Інституту ядерних досліджень НАН України та Національного наукового центру «Харківський фізико-технічний інститут». 

Під час засідання Ініціативи з обміну інформацією українська делегація повідомила про скоєні росією у ядерній сфері злочини за період повномасштабного вторгнення рф в Україну, проінформувала про наявні ядерні ризики та загрози, представила результати поточних проєктів та пропозиції для нової співпраці. Міжнародні партнери продовжують засуджувати дії росії, що загрожують безпеці і захищеності ядерних установок, та зазначили про свою готовність і надалі підтримувати Україну в забезпеченні ядерної та радіаційної безпеки, а також фізичного захисту. 

Редакція вебсайту Uatom.org також взяла участь у засіданні Ініціативи з обміну інформацією, представивши результати інформаційно-просвітницької діяльності під час війни, ознайомивши зі створеним актуальним контентом з ядерної та радіаційної безпеки та поділившись планами щодо майбутнього розвитку проєкту. 

Редакція вебсайту Uatom.org