Чорнобильський радіаційно-екологічний біосферний заповідник

Питання створення заповідної території в зоні відчуження науковцями й громадськістю було актуальним тривалий час. З метою створення заповідника з 2013 р. по 2016 р. було проведено низку зустрічей за участю Національного екологічного центру України, Міністерства екології та природних ресурсів України, Державного агентства України з управління зоною відчуження, Національної академії наук України та інших організацій.

У 2016 році Указом Президента України на території зони відчуження було створено Чорнобильський радіаційно-екологічний біосферний заповідник. Офіційне заснування Чорнобильського радіаційно-екологічного біосферного заповідника відбулося рівно через 30 років після аварії на ЧАЕС – 26 квітня 2016 року.

Головною метою створення заповідної території було збереження його неповторної флори і фауни, стабілізація гідрологічного режиму, реабілітація забруднених радіацією земель та проведення наукових досліджень у сфері екології, природознавства й географії.

Заповідник займає майже 227 тисяч гектарів, що становить 2/3 території Чорнобильської зони відчуження. Подібні заповідники існують у світі – на Уралі та у Білорусі, а от для України він є унікальним і, до того ж, найбільшим у країні. На його території є велике різноманіття: 23 наземних і 7 водних фітосистем, 5 різних видів ландшафтів, 303 види хребетних, 1256 видів вищих рослин, 120 видів лишайників та 200 видів мохів.

Головний офіс заповідника розташований в смт Іванків, частина адміністративного персоналу перебуває у Києві. У своєму складі Чорнобильський радіаційно-екологічний біосферний заповідник має кілька структурних підрозділів: відділ пропаганди та екоосвіти, відділ екології флори та фауни, юридичний сектор, відділ відтворення та збереження тваринного світу та інші відділи, які забезпечують функціонування установи.

Заповідник – перш за все, науково-дослідна установа, яка повинна здійснювати фундаментальні та прикладні наукові дослідження. Власне, цим і займається спеціально створений відділ екології флори та фауни.

Не менш важливий вектор діяльності – організація освітньо-виховної роботи з населенням Іванківського та Поліського районів. З цією метою був створений відділ пропаганди та екоосвіти. Фахівці відділу на постійній основі працюють з населенням, розповідають про місію заповідника, читають лекції для молоді.

Одна з найважливіших задач Заповідника – донесення правдивої інформації про те, що відбувається у Зоні відчуження. Тому активно розвиваються сайт Заповідника та його сторінка у соціальній мережі Facebook, організовуються прес-тури та інші заходи для ЗМІ і громадськості.

Найбільш актуальні новини про Чорнобильський радіаційно-екологічний біосферний заповідник, читайте нижче. 

Редакція веб-сайту Uatom.org

Новини про Чорнобильський радіаційно-екологічний біосферний заповідник

Браконьєри зони відчуження

Офіційно на території зони відчуження…