Безпека понад усе: у Національному музеї «Чорнобиль» відбулося радіаційне обстеження

Фахівці Державного науково-технічного центру з ядерної та радіаційної безпеки (ДНТЦ ЯРБ) здійснили радіаційне обстеження у Національному музеї «Чорнобиль». Предмети з колекції музею були вивезені з Зони відчуження та зони безумовного (обов’язкового) відселення (ЗВіЗБ(О)В) у 90-х роках та передані приватними особами.

Радіаційному обстеженню підлягали виставкові зали, приміщення зберігання експонатів та безпосередньо експонатів, серед яких: колекція українських народних рушників, серветок та фіранок середини ХХ століття, що були зібрані науковцями Музею під час науково-пошукової експедиції в ЗВіЗБ(О)В у 1994 та 1996 роках, церковне приладдя (ікони, стародруки, свічники, фрагмент іконостасу тощо), предмети побуту початку ХХ століття, засоби вимірювальної техніки (дозиметричне обладнання), предмети фалеристики та нумізматики, карти радіаційного забруднення тощо.

За результатами радіаційного обстеження музею, перевищення допустимих значень амбієнтного еквіваленту дози гамма-випромінювання (ПЕД) в музеї та радіоактивного забруднення експонатів не виявлено. Тож візит до музею є цілком безпечним для відвідувачів.

Фото надано прес-службою ДНТЦ ЯРБ