Результати першої фази радіаційного обстеження деокупованих територій Київщини 

У липні фахівці ДНТЦ ЯРБ завершили першу фазу радіаційного обстеження деокупованих територій Київщини.  

Впродовж місяця було перевірено території Бучі (північна частина міста), Ворзеля, селища Гостомель (ЖК Покровський) та сіл Озера і Мощун, а також Іванківської ОТГ (селищ Іванкова, Бабинці, сіл Рудня-Шпилівська, Шпилі, Білий Берег, Розважнів, Станишівка, Сукачі).  

Загалом під час вимірювань в межах першої фази проєкту було обстежено 64 квартири, 105 приватних садиб та прибудинкових територій, 30 парків та скверів, понад 330 км доріг та вулиць, понад 400 предметів побуту та предметів військового призначення. 

За результатами обстеження не виявлено радіоактивного забруднення об’єктів, приміщень та ділянок, яке могло бути пов’язане з діяльністю окупантів. На обстежених територіях не зафіксовано підвищення амбієнтного еквівалента дози гамма-випромінювання (ПЕД). Значення ПЕД, виміряні під час автомобільної гамма-зйомки та вручну, становили до 0,22 мкЗв/год, що відповідає природним фоновим значенням, характерним для даної місцевості. 

Реалізація проєкту здійснювалася фахівцями ДНТЦ ЯРБ в рамках співпраці між Норвезьким регулюючим органом з ядерної та радіаційної безпеки (DSA) та Держатомрегулюванням.