Заплановані до будівництва об’єкти

Централізоване сховище відпрацьованого ядерного палива (ЦСВЯП)

Прийняттям 9 лютого 2012 Закону України «Про поводження з відпрацьованим ядерним паливом щодо розміщення, проектування та будівництва централізованого сховища відпрацьованого ядерного палива реакторів типу ВВЕР вітчизняних атомних електростанцій» законодавчо закріплене рішення про спорудження цього сховища на території зони відчуження.

12 жовтня 2016 року Колегія Держатомрегулювання схвалила висновок державної експертизи ядерної та радіаційної безпеки Попереднього звіту з аналізу безпеки ЦСВЯП.

6 липня 2017 року Президентові НАЕК «Енергоатом» Юрію Недашковському було вручено ліцензію на будівництво та введення в експлуатацію ЦСВЯП.

9 листопада 2017 року відбулася урочиста церемонія початку будівництва ЦСВЯП.

Об’єкт має бути введений в експлуатацію 31 березня 2020 року що у першому кварталі 2020 року планується завершити будівельні та пуско-налагоджувальні роботи.

Мережа сонячних та вітрових електростанцій

На сьогодні вже існує невелика пілотна станція для використання альтернативних джерел енергії на території ЧАЕС. Її збудували минулого року, і тепер вона виробляє 1 МВт енергії, який направляється в загальну мережу. Для порівняння, сама ЧАЕС споживає 10 МВт енергії. У планах – розширити територію для встановлення сонячних панелей та вітряків, зокрема використати став-охолоджувач та прилеглі до станції землі. Лініями енергопередач ЧАЕС отримана альтернативними шляхами енергія транспортуватиметься у чисті райони та споживатиметься населенням.